בלו-גז

חברה פרטית לאספקת גז בישול – נוסדה בשנת 2000 ואחרי שלושה חודשים פעילותה הופסקה. החברה היתה מורכבת משותפות בין חברת נרכז הגז ו- 13 ספקי גז עצמאיים שעבדו עד כה עם חברת פזגז. ספקי הגז האלו הפסיקו לעבוד עם פזגז עקב מאבק בנוגע להסכם ההתקשרות שהתנהל בין שני הצדדים.

ספקי הגז ה- 13 הקימו חברת בלו-גז והתחילו להתחרות בחברות אחרות ובמיוחד חברת פזגז עד שהגיעו לפשרה עם החברה המתחרה שכל אחד מספקים אלו יקבל סכום נכבד מאד מהסכום שקבע בית המשפט שפזגז תשלם לספקים שהוא סכום של 25 מליון שקלים על מנת לבטל את התביעות שהיו קיימות בין שתי חברות אלו.הסכום של 25 בניכוי של 10 מליון כיתרת חוב של בלו-גז לחברת פזגז.

הקמתה של חברת בלו-גז גרמה לירידה משמעותית במחירי הגז בחלק גדול מהאיזורים בארץ, שכמעט הגיע עד ל 45% פחות מהמחיר הרגיל. לדוגמה, בלו-גז סיפקה מיכל גז קטן, של 12 ק"ג, ב-47 שקל, ומיכל גדול של 48 ק"ג, ב-166.6 שקל .

כשהתחילה חברת בלו-גז להציג את עצמה מול הלקוחות ולפרסם את השירותים והמוצרים שהיא מספקת ומחיריה התחרותיים במיוחד החלו להתנהל קרבים בבית המשפט בין החברה לבין פזגז שאסר בתורו על חברת בלו-גז לספק שירותים ללקוחות חברת פזגז ולהציג את עצמה כספק גז מורשה ללקוחות פזגז בצוברים ובמיכלים של פזגז.

ובעקבות הקרב שהתנהל והפסקות של בית המשפט נאלצה החברה להפסיק את פעילותה.

ספקי הגז שהקימו את החברה היו מקצועיםם ביותר ומיומנים בתחום שפרשו מחברת פזגז והשתלבו עם מרכז הגז להקמת חברה מתחרה שתתרום בזה להורדת מחירי הגז לצרכנים , ובאמת זה מה שקרה מאז הקמת החברה החלו המחירים לרדת באחוזים משמעותיים אשר חברות מתחרות אחרות החלו להוריד במחירי הגז והמוצרים שהן מספקות . אך הופסקה פעילותה אחרי שלושה חודשים מהקמתה ונאסר על ספקיה לעבוד בפזגז .

 

פרסם תגובהאודות האתר

אינפורמציה, מידע והשוואת מחירים בין חברות הגז הישראליות. מה זה גז? כיצד הוא מגיע לבתים שלנו? איך החברות רוכשות אותו ? איך הוא מגיע ממקורות טבעיים? האם יש לך בעיה כלשהי במערכת החימום בבית או בעסק? הרדיאטורים צריכים טיפול ושירות? מה אתם יכולים לעשות במידה ויש דליפת גז? איך לחסוך בגז? ואיך למנוע תאונות גז? ועוד. הרבה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הבית והעסק בעת שימוש בגז ומוצריו לבישול, לחימום, למים חמים, לכביסה וכו'... כל אשר תחפשו אודות שימוש בגז, אספקה, חברות, שירותים, בטיחות צוות מקצועי ומחירים מתאימים לכל אחד והכי חשוב שכל אחד יוכל להביע את דעתו בשליחת מאמר, חדשות, רעיון, תגובות, ומידע חיוני שיעשיר את האתר וגולשיו.

קטגוריות