גז טבעי

מהו גז טבעי וכיצד הוא מיוצר?

נושא הגז הטבעי תופס יותר ויותר מקום במהדורות החדשות, כשמאגרי הגז הטבעי שנמצאו לחופי ישראל זוכים לתשומת לב תקשורתית רבה. חשוב לציין שהמשמעות הגדולה שניתנת לגז הטבעי היא מוצדקת – בשל החשיבות הגדולה של חומר זה לכלכלה ולסביבה בסביבה המערבית בישראל בהסתכלות קדימה. זאת משום שגז טבעי הוא חומר משמעותי שהולך וצובר יותר ויותר שימושים בכל יום – שימושים ירוקים שמחליפים את סוגי הדלק המזהמים שהכרנו עד כה. נסביר בקצרה מהו גז טבעי וכיצד הוא מיוצר. גז טבעי הוא למעשה סוג דלק המגיע במצב צבירה גזי, ותהליך היווצרותו דומה מאוד לתהליך ההיווצרות הטבעית של נפט – דלק פוסילי (מאובנים) שנוצר כתוצאה מהתאבנות של אורגניזמים חיים בסביבה מחוסרת חמצן. הגז הטבעי מכיל בעיקר את החומר מתאן, אך הוא כולל גם חומרים אחרים דוגמת אתאן, פרופאן, בוטאן ופנטאן. הגז הטבעי הוא חסר צבע וחסר ריח, אם כי בשימוש מסחרי מוסיפים לו ריח חריף כהתראת בטיחות. ועכשיו לענייננו – הגז הטבעי תופס כל כך הרבה כותרות משום שהוא מהווה תחליף ירוק לנפט ולבנזין בכמעט כל תחום בהם אנחנו משתמשים בחומרים אלה. ניתן להשתמש כבר היום בגז הטבעי לייצור חשמל, אנחנו משתמשים בו בביתנו מדי יום לחימום ולבישול, בצורתו הדחוסה אפשר להשתמש בו לתדלוק מכוניות (תהליך שכבר התחיל), משתמשים בו לייצור מוצרי דשן, ואפילו ישנם תכנונים להשתמש בו לתדלוק מטוסים. כעת חשוב להבין מהם היתרונות המשמעותיים בשימוש בגז טבעי בתעשייה – יתרונות שבגללם יותר ויותר מפעלים בוחרים לעבור הסבה לגז טבעי.

יתרונות הגז הטבעי בשימוש תעשייתי

  • שמירה על איכות הסביבה – הגז הטבעי בשימוש תעשייתי בייצור חשמל מצמצם בכ-30% את פליטת הפחמן הדו חמצני, ומצמצם משמעותית את כלל פליט החומרים המזהמים את האוויר בשריפתו. זאת סיבה חשובה מאוד בהסתכלות על הסביבה ובהסתכלות על העתיד. בין אם אנחנו בוחרים להסתכל על ההתחממות הגלובלית ובין אם אנחנו מסתכלים רק על האוויר שאנחנו נושמים – הסבה לגז טבעי היא המעשה האחראי והנכון לעשות בכל מפעל עם מודעות סביבתית וחברתית כלשהי. כתוצאה מיתרונותיו הסביבתיים, המדינה מעודדת שימוש בגז טבעי ומתגמלת מפעלים הבוחרים לעבור הסבה לגז טבעי – ומכאן גם היתרון השני.
  • יתרון כלכלי – תהליך ההסבה עצמו אמנם עולה לא מעט כסף, אך בהסתכלות רחבה מדובר בחיסכון של כסף. זאת משום שהמדינה, כאמור, מתגמלת מפעלים שעוברים לגז טבעי. בנוסף, החיסכון האנרגטי במעבר לגז טבעי יחזיר את ההשקעה בגז הטבעי לעומת סוגי דלק אחרים תוך כמה חודשים מרגע ההסבה.

יותר ויותר מפעלים מבצעים הסבה לגז טבעי – אל תישארו מאחור

בין אם מסיבה סביבתית ומודעות חברתית, ובין אם מסיבות כלכליות גרידא – יותר ויותר מפעלים מבצעים הסבה לגז טבעי ומצטרפים הלכה למעשה למהפכת הדלק. כיום ברור כי זהו העתיד – ולכן לא כדאי להישאר מאחור בתחום האנרגיה. פנו לגורם מקצועי שיעשה עבורכם את ההסבה בצורה המקצועית ביותר – ותצטרפו למהפכת האנרגיה.

עוד משהו שיעניין אותך:

שי פניני – משרד עורכי דין

לשכת עורכי הדין – אתר האינטרנט של הלשכה

עו"ד שי פניני – משרד עורכי דין בחיפה

שי פניני באתר עו"ד ציון אמיר

התגובות סגורות.אודות האתר

אינפורמציה, מידע והשוואת מחירים בין חברות הגז הישראליות. מה זה גז? כיצד הוא מגיע לבתים שלנו? איך החברות רוכשות אותו ? איך הוא מגיע ממקורות טבעיים? האם יש לך בעיה כלשהי במערכת החימום בבית או בעסק? הרדיאטורים צריכים טיפול ושירות? מה אתם יכולים לעשות במידה ויש דליפת גז? איך לחסוך בגז? ואיך למנוע תאונות גז? ועוד. הרבה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הבית והעסק בעת שימוש בגז ומוצריו לבישול, לחימום, למים חמים, לכביסה וכו'... כל אשר תחפשו אודות שימוש בגז, אספקה, חברות, שירותים, בטיחות צוות מקצועי ומחירים מתאימים לכל אחד והכי חשוב שכל אחד יוכל להביע את דעתו בשליחת מאמר, חדשות, רעיון, תגובות, ומידע חיוני שיעשיר את האתר וגולשיו.

קטגוריות