חימום מים בגז

קיימות שתי שיטות עיקריות לחמם את המים בהם אנו עושים שימוש ביום יום לפעולות כמו מקלחת, שטיפת פנים וידיים, שטיפת כלים וכדומה. האחת היא באמצעות דוד חשמלי והשנייה היא בעזרת גז. בשונה מחימום בחשמל, החימום בגז אינו מצריך הכנה מוקדמת, כלומר בכל פעם שנרצה להנות ממים חמים בברזים, פשוט נפעיל את הברז על החלק החם שלו ונקבל מים חמים וזה גם בעצם היתרון הבולט ביותר של שיטה זו.

איך זה בעצם עובד? שיטת החימום של המים מתבצעת באמצעות חיישן המדליק מצת חשמלי בכל פעם שאנו מדליקים את המים החמים.

כשהמצת הזה עובד הוא מדליקה להבות במבערים שמחוברים ישירות למערכת הגז המרכזית. זו יכולה להיות מערכת בבתים פרטיים כמו וילות למשל או מערכת בבנייני מגורים. מעל המבערים יש מאין צינור נחושת שתפקידו להעביר את המים החמים ישירות לברזים.

וכמה עולה התענוג הזה?

ובכן, כאשר מסתכלים על המחיר, יש להתייחס לשני קריטריונים: עלות ההתקנה של המכשיר עצמו והעלות השוטפת, כלומר בכמה מים חמים אנחנו משתמשים ביום יום שלנו. כאשר מתייחסים על עלות המערכת לצורך חימום מים בגז המחירים נעים בין 2,500-5,500 כולל מע“מ כשההבדלים במחיר קשורים כמובן לסוג המערכת שאנחנו בוחרים, לגודל שלה, לדגם ולחברה המבצעת. אם מתיחסים לעלות החודשית כאן המחיר גבוה מאוד, משום שבשונה מחברת החשמל עליה יש פיקוח, על חברות הגז אין פיקוח ולכן המחיר לקוב גז יכול לנוע בין 20-30 שקלים.

לסיכום, לפני שבוחרים האם לחמם את המים בגז או בחשמל, כדאי להתייחס לצרכים של בני הבית, למחירים של שתי השיטות ורק אז לקבל החלטה נכונה.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – סיפור מסע טיפוס הרים אל המטרהורן – ההר המסוכן באירופה.

התגובות סגורות.אודות האתר

אינפורמציה, מידע והשוואת מחירים בין חברות הגז הישראליות. מה זה גז? כיצד הוא מגיע לבתים שלנו? איך החברות רוכשות אותו ? איך הוא מגיע ממקורות טבעיים? האם יש לך בעיה כלשהי במערכת החימום בבית או בעסק? הרדיאטורים צריכים טיפול ושירות? מה אתם יכולים לעשות במידה ויש דליפת גז? איך לחסוך בגז? ואיך למנוע תאונות גז? ועוד. הרבה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הבית והעסק בעת שימוש בגז ומוצריו לבישול, לחימום, למים חמים, לכביסה וכו'... כל אשר תחפשו אודות שימוש בגז, אספקה, חברות, שירותים, בטיחות צוות מקצועי ומחירים מתאימים לכל אחד והכי חשוב שכל אחד יוכל להביע את דעתו בשליחת מאמר, חדשות, רעיון, תגובות, ומידע חיוני שיעשיר את האתר וגולשיו.

קטגוריות