מהו גז? מאיפה בא? ואיך מגיע אלינו?

 גז טבעי דומה במיוחד לדלקים המאובנים, כגון פחם ונפט. דלקים מאובנים נוצרו ממאות מיליוני שנים ונמצאים מתחת לאדמה ומתחת קרקעית האוקיינוס. הגז הטבעי מורכב מפלנקטונים- מיקרואורגניזמים ראשוניים שמתי ונקברו מתחת לאדמה מלפני מאות מליוני שנים מה שגרם להם להתאבן ולהייווצר מהם דלק מאובן, נפט מאחר הלחץ והמשקעים שהיו מעל השכבה שבהם נוצרו. ולאחר אלפי שנים של טמפרטורה גבוהה מתחת לאדמה והלחץ שנוצר משכבות מעל משקעים אלו הפכו להיות גז טבעי מחומר אורגני. – כך נוצר הגז הטבעי מתחת למליוני שכבות באדמה וקרקעית הים.

אחרי מציאת הגז מתבצעות עבודות קידוח של בארות עמוקים מאד, כדי להביא מעל לאדמה את הגז דרך רשתות ענק של צינורות ומשם לתחנות כוח של חשמל, מפעלים ועסיקם גדולים אחרים. מהצינורות האלו שמועבר דרכם הגז לעסקים ולחברות הוא מועבר גם לבתים דרך אחסונו בתוך מיכלים מיוחדים או צוברים שמחוברים למרכזיות המספקות גז.

החילוץ של הגז נעשה מבארות הדומות לאלו של חילוץ הנפט, לאחר החילוץ, הגז מועבר באמצעות צינורות ממקומות הימצאותו אל נקודות האיסוף הנמצאים קרוב למקומות החילוץ ומשם לבתי זיקוק. בשלב הראשון של הזיקוק כאשר הגז עדיין בצורה נוזלית, מופעל כוח הכבידה להתפטר מהנוזלים שיש עד להגיע למצב של גז יבש ולא נוזלי, משם מועבר לשלב השני שהוא הקירור אשר מחולץ ממנו הפרופאן שנאסף ומשווק אז במיכלים לצרכנים ולעסקים לשימוש של מערכות הסקה, חימום, מים חמים, לבישול וכו'.

כיום הגז מיובא בישראל משני מקורות – שדות הגז של מצרים, וממאגרי הגז שהתגלו במים הטריטוריליים של ישראל כמו שדה תמר והלוויתן. השימוש העיקרי של הגז הטבעי בישראל הוא להפעלתן של תחנות הכוח של חברת החשמל.

הגז שמשתמשים בו בבתים לבישול הוא גם יכול להיות בשימוש של מערכות הסקה וחימום , למערכות חימום המים ולמכונות כביסה העובדות במערכת של גז.

עקב התקדמות ועליית רמת החיים בעולם ובישראל במיוחד, צריכת האנרגיה התחילה להיות גבוהה מאד במיוחד לשימוש של רכבים וחשמל שהפכו להכרחיים בציוויליזציה המודרנית שלנו. כל זה גרם למומחים לחשוב על כלים ומקורות אחרים של אנרגיה שאחד מהם והכי נפוץ וחשוב בימינו הוא הגז הטבעי.

התגובות סגורות.אודות האתר

אינפורמציה, מידע והשוואת מחירים בין חברות הגז הישראליות. מה זה גז? כיצד הוא מגיע לבתים שלנו? איך החברות רוכשות אותו ? איך הוא מגיע ממקורות טבעיים? האם יש לך בעיה כלשהי במערכת החימום בבית או בעסק? הרדיאטורים צריכים טיפול ושירות? מה אתם יכולים לעשות במידה ויש דליפת גז? איך לחסוך בגז? ואיך למנוע תאונות גז? ועוד. הרבה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הבית והעסק בעת שימוש בגז ומוצריו לבישול, לחימום, למים חמים, לכביסה וכו'... כל אשר תחפשו אודות שימוש בגז, אספקה, חברות, שירותים, בטיחות צוות מקצועי ומחירים מתאימים לכל אחד והכי חשוב שכל אחד יוכל להביע את דעתו בשליחת מאמר, חדשות, רעיון, תגובות, ומידע חיוני שיעשיר את האתר וגולשיו.

קטגוריות