מחירי הגז בישראל – למה כל כך יקר?

משק הגז בישראל הולך ומתפתח כאשר אחת השאלות החשובות שנשאלות היא מהו מחירו של הגז הטבעי בישראל, בהשוואה למדינות אחרות בעולם. הרי לא מעט דובר על כך שמחירי הגז רק עולים כל הזמן וכי אנחנו הצרכנים הישראלים משלמים לא מעט כסף על צריכת הגז הטבעי. האם הגז הטבעי בישראל נחשב ליקר או לזול יותר ביחס למקובל בעולם. לפני שנסביר את הסוגיה הזו, חשוב להבין שבשונה מזהב או מנפט או מאשלג, גז אינו נחשב לסחורה שניתן לתת לה מחיר נקוב.

אז האמת היא שברבעון הראשון של שנת 2018, מחירי הגז בישראל היו נמוכים בהשוואה לשאר העולם. מחירו הממוצע של הגז בישראל היה הנמוך מלבד ארצות הברית, זאת למרות שמדינות אחרות נחשבות למפיקות גז גדולות. אם מסתכלים על הנתונים במבט קצת יותר רחב, בעשור האחרון, גם אז לאורך זמן מגלים כי המחיר הגז הממוצע בישראל לא עלה על 5.5 דולרים. ובכל זאת, עדיין אנחנו בישראל טוענים כי המחיר של הגז יקר. נראה כי בשנת 2019 מחירי הגז רק עולים כאשר לא תמיד ברור מה הסיבה לכך, הרי בכל זאת, יש לידנו מדינות שמחזיקות במאגרי גז משמעותיים.

אז אם מתייחסים למדינות זהות לישראל, כלומר מדינות בהן צריכה הגז היא דרך גז המופק בים, נגלה שבהשוואה להפקה יבשתית המחיר הרבה יותר יקר וזו גם אולי אחת הסיבות המרכזיות לכך שהמחירים עולים.

מדינות בהן עיקר השימוש הוא בגז מקומי, ממש כמו כאן בישראל, המחירים יהיו גבוהים יותר מאשר בישראל. אז נכון, לא מדובר במחיר נמוך אבל אם מסתכלים על התמונה הרחבה, מבינים כי גם מדובר בגז כחול לבן וגם בגז שבהשוואה לאחרות נחשב לזול.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – סיפור מסע טיפוס הרים אל המטרהורן – ההר המסוכן באירופה.

התגובות סגורות.אודות האתר

אינפורמציה, מידע והשוואת מחירים בין חברות הגז הישראליות. מה זה גז? כיצד הוא מגיע לבתים שלנו? איך החברות רוכשות אותו ? איך הוא מגיע ממקורות טבעיים? האם יש לך בעיה כלשהי במערכת החימום בבית או בעסק? הרדיאטורים צריכים טיפול ושירות? מה אתם יכולים לעשות במידה ויש דליפת גז? איך לחסוך בגז? ואיך למנוע תאונות גז? ועוד. הרבה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הבית והעסק בעת שימוש בגז ומוצריו לבישול, לחימום, למים חמים, לכביסה וכו'... כל אשר תחפשו אודות שימוש בגז, אספקה, חברות, שירותים, בטיחות צוות מקצועי ומחירים מתאימים לכל אחד והכי חשוב שכל אחד יוכל להביע את דעתו בשליחת מאמר, חדשות, רעיון, תגובות, ומידע חיוני שיעשיר את האתר וגולשיו.

קטגוריות