מעבע תחנוב הכול

יש כל מיני דרכים שבאמצעותן ניתן לייצר חשמל. למשל מכוחום של מים נופלים, מאנרגיה סולארית המופקת מהשמש, מהרוח ומאנרגיית האטום. היום ברוב מדינות העולם מייצרים חשמל מנפט גולמי ומחומרי לוואי כמו סולר, דגז ומזוט, סוג של תרכובות של פחם.

בשנים האחרונות צצות להן יותר ויותר תחנות כוח שפועלות על גז. משרד האנרגיה החליט לסגור את ארבע מתוך שש תחנות הייצור הפועלות על פחם בחדרה. מאות אנשים מתים בחדרה והסביבה בעקבות ייצור חשמל באמצעות פחם. הטענה היא שניתן לשמור על רמה דומה של ביטחון אנרגתי למרות הויתור על התחנות הללו.

יש שיאמרו החלטה זו היא סוג של הודעה שאופציית ייצוא הגז קורסת וכי כל הקונספציה של מתווה הגז הולכת לאבדון. בקרב מדינות מפותחות רק אוסטרליה היא המדינה היחידה שמפיקה יותר חשמל מישראל באמצעות פחם.

צפיפות האוכלוסין גבוהה פי מאה מאשר באוסטרליה ולכן מחקרים מראים כי המזהמים שנפלטים מתהליך שריפת הפחם יכולים לעודד היווצרות של מחלות קשות במערכת הנשימה, התקפי לב ואפילו סרטן. מבחינה סביבתית אין ספק כי מדובר במהפכה. מנתונים עולה כי רק שני אחוזים מהחשמל בישראל מיוצר מאנרגיות שהן גם מתחדשות וגם נקיות, דבר שצפוי להשתנות בעשר שנים הקרובות. במקומות אחרים בעולם כמו במדינות אירופה וארצות הברית מדובר בלמעלה משלושים אחוזים. כולנו סובלים מזיהום אויר מתחנות הפחם ומדובר בזיהום סביבתי חמור.

מדובר בבשורה שהיא גם סביבתית וגם כלכלית ובאה לטובת המדינה ותושביה.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – סיפור מסע טיפוס הרים אל המטרהורן – ההר המסוכן באירופה.

קריירה בבזק בינלאומי – מובילים חדשנות בעולם התקשורת

התגובות סגורות.אודות האתר

אינפורמציה, מידע והשוואת מחירים בין חברות הגז הישראליות. מה זה גז? כיצד הוא מגיע לבתים שלנו? איך החברות רוכשות אותו ? איך הוא מגיע ממקורות טבעיים? האם יש לך בעיה כלשהי במערכת החימום בבית או בעסק? הרדיאטורים צריכים טיפול ושירות? מה אתם יכולים לעשות במידה ויש דליפת גז? איך לחסוך בגז? ואיך למנוע תאונות גז? ועוד. הרבה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הבית והעסק בעת שימוש בגז ומוצריו לבישול, לחימום, למים חמים, לכביסה וכו'... כל אשר תחפשו אודות שימוש בגז, אספקה, חברות, שירותים, בטיחות צוות מקצועי ומחירים מתאימים לכל אחד והכי חשוב שכל אחד יוכל להביע את דעתו בשליחת מאמר, חדשות, רעיון, תגובות, ומידע חיוני שיעשיר את האתר וגולשיו.

קטגוריות