רכבים על גז – האם זה פאסה?

בשנים האחרונות מחירי הבנזין רק עולים כל הזמן ואנו עדים לעוד ועוד תחנות הפועלות על גז. אז לרכבים הנוסעים על גז יש לא מעט יתרונות ובין השאר ההנעה בגז נחשבת לנקייה וידידותית יותר לסביבה, בעיקר משום שפליטת הפחמן היא נמוכה בהשוואה להנעה בבנזין או בסולר. אז מה שהיה נראה כמו שינוי מבטיח מסתמן בתור ניסיון בלבד והעובדות מדברות בעד עצמן. רוב כלי הרכב בישראל עדין מונעים בבנזין.

אחת הסיבות לכך היא משום שכמו בדומה לנושאים אחרים, גם בתחום הזה, מי שמנסה להכניס את הטרנד הזה ולשפר אותו, מתמודד עם רגולציה, עם תפיסות עבר ועם חברות שהמטרה שלהן היא להשקיט את הנושא. 

בנוסף, קיים קושי בפתיחת תחנות הפועלות על גז ויש גם את כל העניין של חניה. בכדי שניתן להחנות רכבים הפועלים על מערכת גז, יש צורך בחניונים תת קרקעיים שמאווררים מספיק ואמנם יש לא מעט כאלה אבל זה לא מספיק.

ומה לגבי רכבים חשמליים?

מדובר בתחום נפרד של רכבים שגם כן החל לתפוס תאוצה בארץ. כמובן שלכל סוג רכב יש את היתרונות והחסרונות שלו אבל נכון לעכשיו נראה שעדיין אין מספיק רכבים בישראל הנושאים על גז וזה עלול לקחת עוד לא מעט זמן עד שהטרנד הזה יתפוס כאן, אם בכלל.

עוד מרחבי הרשת:

בפנטן – להגן על עור תינוקך

יורם קראוס – "טכנולוגיה חדשה תאפשר לנו להשתפר כבני אדם"

עולם הדיגיטל כבר לא מספיק טוב עבור מותגים ולקוחות – כתבה מאת יורם קראוס

התגובות סגורות.אודות האתר

אינפורמציה, מידע והשוואת מחירים בין חברות הגז הישראליות. מה זה גז? כיצד הוא מגיע לבתים שלנו? איך החברות רוכשות אותו ? איך הוא מגיע ממקורות טבעיים? האם יש לך בעיה כלשהי במערכת החימום בבית או בעסק? הרדיאטורים צריכים טיפול ושירות? מה אתם יכולים לעשות במידה ויש דליפת גז? איך לחסוך בגז? ואיך למנוע תאונות גז? ועוד. הרבה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הבית והעסק בעת שימוש בגז ומוצריו לבישול, לחימום, למים חמים, לכביסה וכו'... כל אשר תחפשו אודות שימוש בגז, אספקה, חברות, שירותים, בטיחות צוות מקצועי ומחירים מתאימים לכל אחד והכי חשוב שכל אחד יוכל להביע את דעתו בשליחת מאמר, חדשות, רעיון, תגובות, ומידע חיוני שיעשיר את האתר וגולשיו.

קטגוריות